Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Żeliwne ruszty belkowe 30cm – masywne

Żeliwne ruszty belkowe 30cm - masywne

Ruszty belkowe (sztabkowe) o długości 30cm i wysokiej masie (4,2kg) są przeznaczone do pracy w piecach i kotłach o dużej mocy cieplnej. Stosuje się je tam gdzie wymagane jest wyjątkowo wytrzymałe palenisko. Ruszty są odlane z grubego i trwałego żeliwa przystosowanego do długotrwałej pracy w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszty belkowe są używane w piecach piekarskich, kotłach przemysłowych, kotłowniach.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszta piekarnicze belkowe 35cm

Ruszta do pieca piekarniczego długości 35cm

Ruszta piekarnicze belkowe – nazywane również rusztami sztabkowymi lub palcowymi. Ruszta wykonane są z żeliwa modyfikowanego o właściwościach ogniotrwałych. Masywna budowa ruszt pozwala na długotrwałą pracę, są one bardzo trwałe i wytrzymałe.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 42cm

Żeliwny ruszt belkowy o długości 42cm do kotła

Żeliwne ruszty belkowe o długości 42cm do pieców i kotłów. Ruszta są wykonane z grubego i masywnego żeliwa modyfikowanego dzięki czemu są bardzo trwałe i wytrzymałe. Jeden ruszt waży ok. 5kg. Dzięki swojej trwałości ruszty mogą być stosowane w ceramicznych piecach piekarskich, ale również w piecach CO i kotłach przemysłowych.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 45cm

Żeliwne ruszty belkowe o długości 45cm - producent

Żeliwne ruszty belkowe o długości 45cm są odlane z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego – jest ono przeznaczone do długotrwałej pracy w komorze spalania pieców i kotłów. Z ruszt belkowych można ułożyć palenisko o dowolnym wymiarze, który będzie wielokrotnością szerokości główki rusztu (wymiar ‚e’ na szkicu). Ruszty mają budowę specjalnie przystosowaną pracy w piecach o dużej mocy: są masywne (waga jednej belki to ok. 6kg) i mają dużą powierzchnię. Dzięki takiej konstrukcji ruszty nie przegrzewają się, gdyż ciepło z miejsc najbardziej narażonych na wysoką temperaturę jest przekazywane do całej objętości rusztu, a następnie do przepływającego powietrza podsycającego spalanie paliwa w komorze spalania pieca. Ruszty belkowe są uniwersalne dlatego stosuje się je w piecach centralnego ogrzewania, w ceramicznych piecach piekarskich, suszarniach oraz w piecach i kotłach przemysłowych. Na palenisku ułożonym z ruszt belkowych można spalać węgiel, drewno, brykiet, itp. Ruszty belkowe producent odlewnia żeliwa CABAN-ODLEWNIA.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty do pieca RRK łukowe kolanowe – producent

Żeliwne ruszta piekarnicze RRK

Ruszta piekarnicze łukowe – ruszta do pieców piekarniczych RRK. Wykonane z żeliwa modyfikowanego o właściwościach ogniotrwałych. Ruszta RRK wykonane w naszej odlewni dzięki wykonaniu z odpowiedniego materiału cechują się bardzo dobrą trwałością.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>