Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Żeliwne palenisko retortowe fi 265mm

Żeliwne palenisko retortowe fi 265mm

Żeliwne palenisko retortowe o średnicy 265mm jest używane w piecach i kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa. Palnik retortowy składa się z żeliwnego pierścienia zewnętrznego i zębatego pierścienia wewnętrznego (tzw. koronki). Elementy paleniska są odlane z grubego i trwałego żeliwa odpornego na pracę w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania kotła. Piece w których zastosowano palnik retortowy mogą być opalane ekogroszkiem, miałem węglowym lub pelletem. Kotły z paleniskiem retortowym charakteryzują się wysoką sprawnością spalania paliwa. Piece stosujące palniki tego typu charakteryzują się małą emisją pyłów i tlenku węgla, dlatego spełniają wymagania stawiane kotłom 5 klasy. Firma CABAN-ODLEWNIA jest producentem żeliwnych części do pieców i kotłów.

<< Czytaj dalej >>

Żeliwny palnik paleniska

Żeliwny palnik paleniska do pieca przemysłowego o dużej mocy

Żeliwny palnik paleniska (palnik retortowy) jest przeznaczony do pracy w piecach i kotłach dużej mocy z automatycznym podajnikiem paliwa. Dzięki odpowiedniej budowie oraz wykonaniu z żeliwa modyfikowanego jest przystosowany do długotrwałej pracy w wysokiej temperaturze. Palniki paleniska stosuje się w kotłach opalanych biomasą, eko-groszkiem, miałem, pelletem.

<< Czytaj dalej >>

Żeliwna dysza palnikowa do kotłów Vigas

Żeliwna dysza palnikowa do pieców Vigas, Ecofire, Orlan

Żeliwne dysze palnikowe pasują do pieców Vigas, Ecofire i Orlan. Dysze wykonane są z żeliwa modyfikowanego, które sprawdza się dużo lepiej niż popularne żeliwo szare podczas pracy w wysokiej temperaturze. Odpowiednio dobrany skład żeliwa zwiększa wytrzymałość dysz na długotrwałą pracę w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Dysze palnikowe wykonane z żeliwa w przeciwieństwie do ceramicznych nie pękają i nie kruszą się w wyniku szybkiej zmiany temperatury lub rozszerzalności cieplnej.

<< Czytaj dalej >>