Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Ruszt okrągły do pieca – producent

Żeliwny ruszt okrągły - rzut z góry

Żeliwny ruszt okrągły

Ruszta okrągłe do pieców produkowane w naszej odlewni żeliwa są używane w piecach wolnostojących (kozach), kominkach, piecach dużej mocy i kotłach (kolumnach) parowych (stosowane w piecach gorzelniczych, browarach, suszarniach do zbóż). Produkujemy żeliwne ruszty o średnicach z przedziału 30cm-105cm. Ruszty okrągłe są wykonane z grubego i wytrzymałego żeliwa modyfikowanego o właściwościach ogniotrwałych co wydłuża ich żywotność. Ruszty produkowane w naszej odlewni są znacząco masywniejsze niż te dostępne u innych producentów. Na zamówienie wykonujemy ruszty okrągłe o dowolnej średnicy.

Obecnie produkujemy następujące średnice ruszt okrągłych do pieców:

 1. Żeliwny ruszt okrągły 30cm
 2. Żeliwny ruszt okrągły 37cm
 3. Żeliwny ruszt okrągły 50cm
 4. Żeliwny ruszt okrągły 76cm
 5. Żeliwny ruszt okrągły 96cm
 6. Żeliwny ruszt okrągły 105cm

Wygląd ruszt okrągłych wyprodukowanych w odlewni żeliwa

Żeliwny okrągły ruszt do pieca fi 30cm

Żeliwny ruszt okrągły o średnicy 30cm składa się z dwóch części, aby ułatwić jego montaż przez drzwiczki pieca. Ruszt jest stosowany w kuchniach, kominkach i piecach wolnostojących. Można na nim spalać drewno, węgiel, brykiet. Jego waga to ok. 11kg.

Żeliwny ruszt okrągły 37cm do pieca

Ruszt okrągły żeliwny o średnicy 37cm jest odlany w całości,  jako jedna część, aby możliwy był montaż w piecu nieposiadającym półki podrusztowej – na niej opiera się ruszt. Jest to konstrukcja samonośna, wiec wystarczą minimalnie 3 punkty podparcia rusztu. Ruszt pozwala na spalanie drewna, węgla i koksu. Waga rusztu to ok. 14kg.

Wytrzymały żeliwny ruszt okrągły fi 50cm do pieca

Ruszt okrągły 50cm jest odlany z dwóch połówek. Ruszto jest wykonane z grubego i masywnego żeliwa dlatego jest przeznaczone do pracy pod dużym obciążeniem cieplnym. Stosuje się je w dużych piecach wolnostojących lub niewielkich kolumnach parowych. Najczęściej montowane są w piecach i kotłach opalanych węglem, brykietem lub koksem. Waga rusztu to ok. 38kg.

Ruszt okrągły fi 760mm - widok góry

Żeliwne ruszto okrągłe o średnicy 76cm jest wykonane z grubego żeliwa. Ruszto składa się z 4 części, aby możliwy był montaż przez właz kotła. Zazwyczaj stosuje się je w kolumnach i piecach parowych. Z ruszta buduje się palenisko przystosowane do długotrwałej pracy. Jego waga to ok. 115kg.

Żeliwny ruszt okrągły o średnicy 96cm

Żeliwne ruszty okrągłe 96cm do pieców parowych SR-25. Ruszty są odlane z bardzo trwałego żeliwa dlatego są stosowane w kolumnach parowych. Układa się je z 5 części. Można na nich spalać wysokoenergetyczne paliwo: koks i węgiel wysokiej jakości. Waga rusztu to ok. 200kg.

Wytrzymały ruszt okrągły fi 105cm do kotła

Żeliwne ruszta okrągłe o średnicy 105cm przeznaczone są do pracy w kolumnach parowych o dużej mocy cieplnej. Ruszt składa się z 4 części. Stosuje się je w piecach parowych, które wytwarzają duże ilości pary technologicznej. W piecach z takim rusztem najczęściej spala się węgiel i drewno. Jego waga to ok. 265kg.

 

  Formularz zamówienia

  Dane do wysyłki:

  Dane do faktury: