Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Żeliwne palenisko retortowe fi 265mm

Żeliwne palenisko retortowe fi 265mm

Żeliwne palenisko retortowe o średnicy 265mm jest używane w piecach i kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa. Palnik retortowy składa się z żeliwnego pierścienia zewnętrznego i zębatego pierścienia wewnętrznego (tzw. koronki). Elementy paleniska są odlane z grubego i trwałego żeliwa odpornego na pracę w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania kotła. Piece w których zastosowano palnik retortowy mogą być opalane ekogroszkiem, miałem węglowym lub pelletem. Kotły z paleniskiem retortowym charakteryzują się wysoką sprawnością spalania paliwa. Piece stosujące palniki tego typu charakteryzują się małą emisją pyłów i tlenku węgla, dlatego spełniają wymagania stawiane kotłom 5 klasy. Firma CABAN-ODLEWNIA jest producentem żeliwnych części do pieców i kotłów.

<< Czytaj dalej >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 37cm

Żeliwne ruszty jodełkowe 37cm do pieca opalanego drewnem lub biomasą

Ruszty jodełkowe o długości 37cm są przeznaczone do pracy w piecach i kotłach o dużej mocy grzewczej. Ruszty są przystosowane do pracy w wysokiej temperaturze, gdyż są wykonane z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego. Odpowiednia budowa ruszt pozwala na długotrwałą eksploatację, gdyż przepływające powietrze podsycające spalanie paliwa studzi ruszt dzięki jego dużej powierzchni chłodzącej. Ruszty stosuje się w piecach opalanych drewnem, węglem, eko-groszkiem, biomasą, itp.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty do paleniska podsuwowego

Ruszt segmentowy do paleniska podsuwowego

Żeliwne ruszty do kotłów i pieców z paleniskiem podsuwowym. Ruszty są odlane z żeliwa modyfikowanego przystosowanego do pracy w wysokiej temperaturze. Opał jest dostarczany do komory spalania automatycznym podajnikiem. Na rusztach można spalać biomasę (trociny, wióry, odpady drewniane, zrębki leśne), ale również pellet, eko-groszek lub miał węglowy. Ruszt do pieca z paleniskiem podsuwowym – producent […]

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwny palnik paleniska

Żeliwny palnik paleniska do pieca przemysłowego o dużej mocy

Żeliwny palnik paleniska (palnik retortowy) jest przeznaczony do pracy w piecach i kotłach dużej mocy z automatycznym podajnikiem paliwa. Dzięki odpowiedniej budowie oraz wykonaniu z żeliwa modyfikowanego jest przystosowany do długotrwałej pracy w wysokiej temperaturze. Palniki paleniska stosuje się w kotłach opalanych biomasą, eko-groszkiem, miałem, pelletem.

<< Czytaj dalej >>

Żeliwne ruszta segmentowe

Ruszta segmentowe ułożone w pozycji pracy

Ruszta segmentowe – wykonane z żeliwa modyfikowanego nadającego wyjątkowych właściwości ognioodpornych. Używane między innymi w kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>