Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Żeliwne ruszty jodełkowe 37cm

Żeliwne ruszty jodełkowe 37cm do pieca opalanego drewnem lub biomasą

Ruszty jodełkowe o długości 37cm są przeznaczone do pracy w piecach i kotłach o dużej mocy grzewczej. Ruszty są przystosowane do pracy w wysokiej temperaturze, gdyż są wykonane z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego. Odpowiednia budowa ruszt pozwala na długotrwałą eksploatację, gdyż przepływające powietrze podsycające spalanie paliwa studzi ruszt dzięki jego dużej powierzchni chłodzącej. Ruszty stosuje się w piecach opalanych drewnem, węglem, eko-groszkiem, biomasą, itp.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 50cm

Ciężki i trwały ruszt jodełkowy o długości 50cm

Ciężkie, żeliwne ruszty jodełkowe o długości 50cm są przystosowane do pracy w piecach dużej mocy. Ruszty są wykonane z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego odpornego na długotrwałą eksploatację w podwyższonej temperaturze. Dzięki dużej wytrzymałości ruszta są stosowane w szerokiej gamie pieców: piekarskich, C.O., przemysłowych. Stosuje się je w piecach na biomasę opalanych np.: pelletem, ziarnem zbóż (np. owies, kukurydza, żyto), trocinami-wiórami, zrębkami, pestkami z owoców, pestki słonecznika, itp.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 55cm

Żeliwne ruszta jodełkowe o długości 55cm

Żeliwne ruszty jodełkowe o długości 55cm do pieców i kotłów są wykonane z masywnego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze. Ruszta są wykorzystywane w piecach dużych mocy, np: piece w osiedlowych kotłowniach, suszarnie zbóż, kotły opalane trocinami lub wytłokami owocowymi. Ruszta są typowe i uniwersalne dzięki czemu pasują do wielu typów pieców.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 59cm – niska stopka

Żeliwne ruszta jodełkowe o obniżonej stopce

Żeliwne rusztowiny jodełkowe o długości 59cm są elementami paleniska kotła. Rusztowiny są wykonane z trwałego i grubego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze. W zależności od typu pieca do ułożenia kompletnego paleniska niezbędne jest od 50 do 90 rusztowin zasadniczych. Rusztowiny jodełkowe o długości 59cm pasują do kotłów E-80, E-125, P-2/65, P-2/125. Rusztowina jodełkowa 59cm pasuje do kotłów z rusztowinami o długości 60cm- pozostający luz kompensuje rozszerzalność cieplną żeliwa zapobiegając krzywieniu się rusztowin tym samym zwiększając trwałość paleniska.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 59cm

Ruszta jodełkowe L590 wykonane z żeliwa do pieca na zrębki i wióry

Żeliwne ruszty jodełkowe do pieca o długości 59cm. Ruszta są wykonane z masywnego i trwałego żeliwa modyfikowanego, odpornego na długotrwałą pracę w warunkach panujących w komorze spalania kotła przemysłowego. Ruszty jodełkowe są montowane w piecach typu Walczak oraz KMR. Ruszta jodełkowe są używane w piecach opalanych węglem, eko-groszekiem, miałem, biomasą, ziarnami zbóż, trocinami/wiórami, zrębkami, drewnem i pestkami z owoców. Ruszta pasują do wielu typów pieców.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 65cm

Żeliwny ruszt jodełkowy o długości 65cm

Żeliwne ruszta jodełkowe o długości 65cm do pieców i kotłów o dużej mocy. Ruszta jodełkowe są bardzo trwałe i wytrzymałe ze względu na wykonanie ze specjalnego stopu żeliwa (żeliwo modyfikowane) odpornego na pracę w wysokiej temperaturze. Bardzo istotny jest kształt ruszta ułatwiający odprowadzenie ciepła z ruszta do przepływającego powietrza co dodatkowo poprawia sprawność spalania paliwa w komorze pieca. Ruszta są odlane z grubego i masywnego żeliwa: jeden ruszt waży ok. 10kg. Ruszty jodełkowe są montowane w całej rodzinie kotłów niskociśnieniowych KMR, kotłach ciśnieniowych, piecach Walczakach. Piece wykorzystujące ruszta jodełkowe mogą być opalane dowolnym paliwem: węgiel, ekogroszek, biomasa, pellet, brykiety, wytłoki owocowe, drewno, trociny, pestki owoców.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 70cm

Żeliwne rusztowiny jodełkowe 70cm do pieca

Żeliwne ruszty jodełkowe o długości 70cm są elementami paleniska pieca lub kotła. Ruszty są wykonane z trwałego i masywnego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na długotrwałą pracę w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca/kotła. Ruszty jodełkowe pasują do kotłów niskociśnieniowych KMR, kotłów ciśnieniowych i piecy ceramicznych. Ruszty jodełkowe o długości 70cm są używane w kotłach opalanych węglem, drewnem, trocinami, pelletem i miałem węglowym. Ruszta są odlane z grubego i masywnego żeliwa: jeden ruszt waży ok. 10kg.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 72cm

Ruszty jodełkowe o długości 72cm do kotła KMR o mocy 470kW

Żeliwne ruszty jodełkowe o długości 72cm pasują do pieców KMR 470kW. Ruszty dzięki swojej budowie są przystosowane do długotrwałej pracy w komorze spalania kotła lub pieca. Konstrukcja rusztu zwiększa jego powierzchnię dzięki czemu następuje lepsze oddawanie ciepła z paleniska do przepływającego powietrza. Ruszty mogą być stosowane w każdym piecu lub kotle, w którym istotne jest, aby ruszty wytrzymywały długą pracę. Ruszty są wykonane z żeliwa modyfikowanego, które ma podwyższoną wytrzymałość na eksploatację w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszty mogą być stosowane w piecach opalanych węglem, eko-groszkiem, drewnem, biomasą, itp. Według dokumentacji techniczno-ruchowej kocioł KMR o mocy 470kW wymaga zastosowania 32 ruszt do pokładu rusztowego.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty jodełkowe 76cm

Ruszty jodełkowe o długości 76cm do kotła

Żeliwne ruszty jodełkowe o długości 76cm są elementami paleniska w kotłach lub piecach przemysłowych o dużej mocy. Rusztowiny są bardzo dobre konstrukcyjnie, trwałe i sprawdzone. Ruszty są zaprojektowane tak, aby jak najbardziej zwiększyć powierzchnię oddającą ciepło z miejsc narażonych na przegrzewanie do przepływającego powietrza, co dodatkowo zwiększa sprawność pieca- gorące powietrze poprawia spalanie paliwa. Dodatkowo ruszty są bardzo masywne (ok. 11kg), więc mają dużą pojemność cieplną, dzięki czemu są odporne na impulsy cieplne. Ruszta są odlane z żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszta stosuje się w piecach opalanych węglem, drewnem, brykietem, eko-groszkiem, biomasą.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszta jodełkowe – producent

Ruszty jodełkowe długości 65cm

Ruszta jodełkowe – ruszta o budowie specjalnie przystosowanej do pracy w piecach dużych mocy. Ruszta wykonane są z żeliwa modyfikowanego o właściwościach ogniotrwałych co kilkukrotnie wydłuża ich żywotność. Najczęściej stosowane w kotłowniach, mleczarniach, gorzelniach, browarach i masarniach. W asortymencie posiadamy między innymi ruszta do pieców KMR 185, KMR 250, KMR 350, KMR 470, KMR 600, Walczak P2.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszta boczne jodełkowe

Żeliwne ruszta jodełkowe boczne

Ruszta boczne jodełkowe – potocznie zwane boczkami. Ruszta boczne są zbudowane tak, aby przylegać do falistej ściany bocznej pieca. Wykonane są z żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na długotrwałą pracę w wysokiej temperaturze. Stosowane w piecach parowych, np. piec Walczak.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszta do gorzelni i browarów

Żeliwne ruszta jodełkowe o obniżonej stopce

Ruszta do gorzelni i browarów – ruszta jodełkowe o obniżonej stopce, przystosowane do stosowania w kotłach parowych wykorzystywanych w gorzelniach i browarach. Wykonanie z żeliwa modyfikowanego nadającego właściwości ognioodpornych oraz specjalna budowa nadaje rusztom wyjątkowo dużą trwałość.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>