Odlewnia żeliwa – producent ruszt do pieców i kotłów
PL EN DE DE

Żeliwne ruszty belkowe 30cm – masywne

Żeliwne ruszty belkowe 30cm - masywne

Ruszty belkowe (sztabkowe) o długości 30cm i wysokiej masie (4,2kg) są przeznaczone do pracy w piecach i kotłach o dużej mocy cieplnej. Stosuje się je tam gdzie wymagane jest wyjątkowo wytrzymałe palenisko. Ruszty są odlane z grubego i trwałego żeliwa przystosowanego do długotrwałej pracy w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszty belkowe są używane w piecach piekarskich, kotłach przemysłowych, kotłowniach.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 30cm

Ruszt belkowy sztabkowy 30cm do pieca lub kotła

Ruszta żeliwne belkowe/sztabkowe o długości 300mm do pieca lub kotła są przystosowane do wieloletniej pracy w ciężkich warunkach komory spalania pieca, gdyż są wykonane z masywnego (1,5kg) i wytrzymałego żeliwa modyfikowanego, które cechuje się podwyższoną odpornością na pracę w wysokiej temperaturze. Ruszta mogą być używane w piecach centralnego ogrzewania, kuchniach, piecach wolnostojących (kozach).

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 32cm

Żeliwne ruszta sztabkowe 32cm do pieca

Żeliwne ruszty belkowe o długości 32cm do pieców i kotłów są wykonane z grubego i trwałego żeliwa o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze w komorze spalania. Ruszta są przystosowane do wieloletniej pracy, nie wypalają się oraz nie krzywią. Waga jednego ruszta belkowego 32cm to ok. 1,5kg. Ruszty pasują do pieców centralnego ogrzewania, pieców wolnostojących, kominków i kotłów.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszta piekarnicze belkowe 35cm

Ruszta do pieca piekarniczego długości 35cm

Ruszta piekarnicze belkowe – nazywane również rusztami sztabkowymi lub palcowymi. Ruszta wykonane są z żeliwa modyfikowanego o właściwościach ogniotrwałych. Masywna budowa ruszt pozwala na długotrwałą pracę, są one bardzo trwałe i wytrzymałe.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 42cm

Żeliwny ruszt belkowy o długości 42cm do kotła

Żeliwne ruszty belkowe o długości 42cm do pieców i kotłów. Ruszta są wykonane z grubego i masywnego żeliwa modyfikowanego dzięki czemu są bardzo trwałe i wytrzymałe. Jeden ruszt waży ok. 5kg. Dzięki swojej trwałości ruszty mogą być stosowane w ceramicznych piecach piekarskich, ale również w piecach CO i kotłach przemysłowych.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 45cm

Żeliwne ruszty belkowe o długości 45cm - producent

Żeliwne ruszty belkowe o długości 45cm są odlane z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego – jest ono przeznaczone do długotrwałej pracy w komorze spalania pieców i kotłów. Z ruszt belkowych można ułożyć palenisko o dowolnym wymiarze, który będzie wielokrotnością szerokości główki rusztu (wymiar ‚e’ na szkicu). Ruszty mają budowę specjalnie przystosowaną pracy w piecach o dużej mocy: są masywne (waga jednej belki to ok. 6kg) i mają dużą powierzchnię. Dzięki takiej konstrukcji ruszty nie przegrzewają się, gdyż ciepło z miejsc najbardziej narażonych na wysoką temperaturę jest przekazywane do całej objętości rusztu, a następnie do przepływającego powietrza podsycającego spalanie paliwa w komorze spalania pieca. Ruszty belkowe są uniwersalne dlatego stosuje się je w piecach centralnego ogrzewania, w ceramicznych piecach piekarskich, suszarniach oraz w piecach i kotłach przemysłowych. Na palenisku ułożonym z ruszt belkowych można spalać węgiel, drewno, brykiet, itp. Ruszty belkowe producent odlewnia żeliwa CABAN-ODLEWNIA.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 50cm

Żeliwne ruszty belkowe 50cm do pieca

Żeliwne ruszty belkowe o długości 50cm do pieców i kotłów. Ruszty są wykonane z żeliwa modyfikowanego odpornego na pracę w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszty posiadają po środku zgrubienie zapobiegające wykrzywianiu. Waga jednego rusztu to ok. 3,5kg. Ruszty mogą być używane w piecach opalanych węglem, drewnem lub brykietem.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty sztabkowe 60cm

Żeliwne ruszta sztabkowe długość 60cm

Żeliwne ruszty sztabkowe (zwane również belkowymi) o długości 60cm są wykonane z grubego i masywnego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze. Waga jednego ruszta to ok. 6kg. Ruszta są wykorzystywane w piecach dużych mocy, np. piecach przemysłowych, piecach do spalania trocin, dużych piecach centralnego ogrzewania.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 65cm

Żeliwne ruszta belkowe o długości 65cm

Żeliwny ruszt belkowy (nazywany również rusztem sztabkowym) o długości 65cm do pieca lub kotła jest wykonany z wytrzymałego i grubego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze. Ruszt jest bardzo trwały, dlatego wykorzystywany jest w piecach dużych mocy. Ruszt stosuje się w kotłach opalanych tradycyjnym paliwem (węgiel, drewno), ale również w piecach opalanych pelletem, trocinami lub wytłokami owocowymi.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 70cm

Żeliwne ruszta belkowe o długości 70cm

Żeliwne ruszty belkowe nazywane również rusztami sztabkowymi o długości 70cm do kotłów są wykonane z grubego i wytrzymałego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na pracę w wysokiej temperaturze. Waga jednego ruszta to ok. 8,5kg. Ruszta stosuje się w piecach i kotłach przemysłowych, piecach do spalania trocin oraz wytłoków owocowych.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe 90cm

Trwały i wytrzymały żeliwny ruszt belkowy 90cm

Żeliwne ruszty belkowe o długości 90cm do pieca lub kotła. Ruszty są odlane z bardzo trwałego żeliwa modyfikowanego przystosowanego do pracy w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca. Ruszty są zaprojektowane tak, aby w miejscu o największym naprężeniu zginającym belkę, przekrój poprzeczny był największy. Duża powierzchnia oddającą ciepło do przepływającego powietrza odbiera temperaturę z najbardziej nagrzanych miejsc ruszta. Każdy ruszt ma po dwie pary wsporników zapobiegających wykrzywianiu się rusztów na boki. Ruszty są wykonane z wytrzymałego i masywnego żeliwa, waga jednej belki to ok. 12kg. Ruszty są wykorzystywane do budowy palenisk w szerokiej gamie pieców i kotłów opalanych węglem, drewnem, brykietem drzewnym, itp.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>

Żeliwne ruszty belkowe do pieca – producent

Ruszta belkowe wykonane z żeliwa modyfikowanego

Ruszty belkowe do pieca nazywane są również rusztami palcowymi, sztabkowymi lub potocznie „śledziami”. Ruszty wykonane są z grubego i trwałego żeliwa modyfikowanego o podwyższonej wytrzymałości na długotrwałą prace w wysokiej temperaturze panującej w komorze spalania pieca lub kotła. Stosuje się je w szerokiej gamie pieców: do przydomowych pieców centralnego ogrzewania, pieców przemysłowych, suszarni, spalarni wytłoków owocowych. W naszej odlewni żeliwa produkujemy szeroką gamę ruszt belkowych do pieców o wymiarach od 30cm do 90cm. Ruszty używa się jako palenisko kotłów opalanych węglem kamiennym, drewnem, brykietem, zrębkami drewnianymi, eko-groszkiem, itp.

<< Czytaj dalej | Sprawdź wymiary ruszta >>