Odlewnia żeliwa i metali kolorowych

PL EN DE DE

Wykonanie repliki żeliwnego rusztu do zabytkowego pieca

Odlewnia żeliwa CABAN-ODLEWNIA przyjmuje zlecenia dotyczące odtworzenia i renowacji elementów z żeliwa i metali nieżelaznych na podstawie starych i zniszczonych detali. Przykładem takiej realizacji jest wykonanie repliki żeliwnego rusztu do zabytkowego pieca.

Zniszczony i zdekompletowany ruszt do zabytkowego pieca

Zniszczony i zdekompletowany ruszt do zabytkowego pieca

Wzór elementu, który dotarł do naszej odlewni był zniszczony i zdekompletowany (ułamana część rusztu zaginęła). Najszybszą i najdokładniejszą metodą stworzenia modelu odlewniczego rusztu był wydruk przestrzenny metodą FDM. Proces produkcyjny rozpoczęto od komputerowego zamodelowania elementu.

Wizualizacja modelu 3D zabytkowego rusztu

Wizualizacja modelu 3D zabytkowego rusztu

<< Czytaj dalej >>

Odlewy metalowe z wydruków przestrzennych 3D

Odlewnia żeliwa i metali kolorowych CABAN-ODLEWNIA ma w swojej ofercie możliwość wykonywania odlewów z metali (żeliwo szare, żeliwo modyfikowane, stopy aluminium, mosiądz) na podstawie wirtualnych modeli 3D lub dokumentacji technicznej umożliwiającej zamodelowanie detali przesłanych przez Klientów.

Pierwszym etapem realizacji zamówienia jest dostarczenie przez Klienta płaskiej dokumentacji technicznej lub wirtualnego modelu 3D elementu w celu wyboru technologii odlewania oraz wprowadzenia niezbędnych zmian w geometrii, które poprawiają technologiczność odlewanego detalu (wprowadzenie pochyleń odlewniczych, uwzględnienie skurczu odlewniczego, wybór płaszczyzny podziału formy, dodanie naddatków na późniejszą obróbkę).

Kolejnym etapem jest wykonanie fizycznego wydruku przestrzennego 3D. W zależności od stopnia skomplikowania detalu i wybranej technologii odlewania wydruki są wykonywane metodami FDM z materiałów ABS, PLA, TPE, HIPS, TPC lub metodą SLS z wosku.

<< Czytaj dalej >>